ANGELIKA LEKÁRSKA (Choraka)

Pôsobí na plazmu, krv, svalové tkanivo, kostnú dreň, nervové a reprodukčné tkanivo a na obehovú, dýchaciu, tráviacu sústavu a rozmnožovaciu sústavu ženy.
Po celom svete sa užíva veľa druhov angeliky lekárskej. Všetky majú diaforetické a antireumatické vlastnosti. Niektoré z nich negujú a niektoré posilňujú účinok na krv a rozmnožovaciu sústavu ženy. Čínsky a indický druh angeliky lekárskej má silné posilňujúce vlastnosti, európska ich má v menšej miere. 
Angelika lekárska je jedným z najlepších posilňujúcich prostriedkov pre ženy, vyživuje orgán maternice a podporuje jej správnu funkciu. je snáď najlepšou bylinou pre reguláciu menštruačného cyklu. Ako posilňujúci liek najlepšie účinkuje so Shatavari. Pre podporu menštruácie zas so šafránom. Obidva účinky, či posilňujúci alebo antireumatický sú zvýšené malým množstvom myrhy. Podporuje krvný obeh a je možné ju používať na rany vredy a pre výživu a starostlivosť o pokožku.
Posilňujúci prostriedok na maternicu: 28g koreňa povaríme 30 minút na miernom plameni s troma šálkami vody spolu s troškou čerstvého zázvoru.
Fotka používateľa Áyurveda pre zdravie.