Chuť rastlín

Rastliny sa vyznačujú prvotným a druhotným pôsobením. Keď si vyhradíte čas na plné ochutnanie rastliny, najskôr spoznáte jej chuť na špičke jazyka, čo znamená, že sa zoznámite s jej prvotným pôsobením, a následne potom budete vnímať jej chuť v zadnej časti jazyka, čo značí jej druhotné pôsobenie. Rozvinutie si tejto schopnosti rozlišovať drobné rozdiely v chuti rastlín môže trvať určitý čas, lebo naša moderná strava väčšinou pozostáva zo sladkej a slanej chuti. Plný rozdiel chuti však zahŕňa tiež kyslú, horkú a ostrú, či koreňovú chuť.
Sladká chuť naznačuje obsah sacharidov, ku ktorým patria monosacharidy, disacharidy a polysacharidy. Sacharidy sa podieľajú na uchovávaní a prenose energie. Sú dôležité pre dobré fungovanie imunitného systému a podieľajú sa na dobrej krvnej zrážanlivosti a raste. Sacharidy tiež ovplyvňujú slinivku a slezinu. K sacharidom sa radia aj rastlinné slizy, rovnako ako inzulín, ktorý pomáha vyrovnávať hladinu krvného cukru. Rastliny s vysokým obsahom saponínu sú tiež považované za sladké, ale ich chuť má v skutočnosti mydlový nádych. Čo sa týka ich liečebného pôsobenia, v prvom rade uľahčujú vykašliavanie, čo znamená, že pomáhajú vylučovať z tela nadmerný hlien.
Kyslá chuť naznačuje prítomnosť kyselín, napr.: kyseliny citrónovej alebo šťaveľovej a tanínov (trieslovín), ktoré sú trpké, až zvieravé. Táto trpkosť spôsobuje stiahnutie tkanív, ktoré vďaka tomu môžu vylučovať nadmerné tekutiny a vysušovať sa. To isté zažívame aj vtedy, keď sa mračíme a vraštíme tvár. Kyslá chuť obvykle značí určitý druh pozitívneho pôsobenia na močovú sústavu a ľadviny, ale môže ochraňovať aj zapálené tkanivá, zmierňovať opuchy a zvyšovať žalúdočnú kyslosť, v dôsledku čoho vyvoláva zásaditú reakciu metabolizmu.
Horká chuť môže patriť k chutiam, ktorým sa radšej vyhýbame, ale táto horkosť nám napovedá, že daná rastlina môže mať posilňujúce a povzbudzujúce účinky na naše telo. Znamená to, že vyvoláva lepšie prehrievanie a že sa bunky jej pôsobením rozširujú a sťahujú, čím sa dané tkanivá posilňujú a získavajú zdravú pružnosť. Horké byliny, napr.: listy púpavy, sa od nepamäti používali k podpore tkanív. Rastliny s horkou chuťou tiež prospievajú pečeni a žlčníku. Veľa rastlinných zložiek má horkú chuť: alkaloidy (druhotné metabolity); antrachinony, ktoré majú preháňavé účinky; kyanogenné glykosidy, ktoré majú upokojujúce účinky; flavonoidy, medzi ktoré patrí rutín (súčasť komplexu vitamínu C); flavony a izoflavony, ktoré pôsobia podobne, ako estrogén.
Pálivá, či korenená chuť je stimulujúca a hrejivá, a pôsobí na náš obehový systém. Táto výrazná chuť naznačuje vysoký obsah éterických olejov a výrazné liečebné vlastnosti, medzi ktoré patrí napr. protizápalové a dezinfekčné účinky, schopnosť uľahčovať odkašliavanie, pôsobí proti nafukovaniu a zmierňuje s ním spojené kŕče.
Slaná chuť naznačuje prítomnosť minerálov, ktoré zvyšujú výživovú hodnotu rastliny. Niekedy môžeme naozaj cítiť konkrétne minerály. Napríklad vysoký obsah železa vyvoláva nezvyčajný pocit na jazyku, zatiaľ čo pachuť kriedy naznačuje prítomnosť vápnika.

Pri ochutnávaní rastlín sa môžeme ďalej zaoberať tým, aké vnemy táto rastlina vyvoláva v našich ústach a aký má povrch, či štruktúru. Slizké rastliny majú veľmi hladkú a klzkú konzistenciu s upokojujúcimi účinkami. Znamená to, že upokojujú, ochraňujú a uzdravujú akékoľvek slinivkové výstelky v našom tele s ktorým prídu do kontaktu. Rastliny s lepkavým povrchom dokážu zachytávať toxické a odpadové látky a pomáhajú ich vylučovať z tela; svojim objemom tiež pomáhajú pri zápche. Ak pri prežúvaní rastliny pocítite, ako vám znecitlivejú ústa, znamená to, že daná rastlina má antibakteriálne a dezinfekčné účinky. Ak sa vám pri prežúvaní rastliny vysušia ústa, potom má táto rastlina adstringentné, sťahujúce účinky. Môžete tiež venovať pozornosť tomu, čo vám jej chuť pripomína. Možno táto rastlina obsahuje rovnaké vitamíny a mineráli ako jedlo, ktoré ste už niekedy ochutnali. 
Z hľadiska rastlín je dôležité, či sa táto rastlina cíti povzbudzovaná vašou pozornosťou, ktorú jej venujete, a či prijíma vašu rezonujúcu energiu. V tomto bode sa daná rastlina môže rozhodnúť, či si s vami bude vymieňať energie alebo nie, a to v závislosti na tom, ako frekvencia vašej vibrácie rezonuje s jej vibráciami. Pri práci s rastlinami je veľmi dôležitý váš zámer, lebo rastliny poznajú, nakoľko ste vo vzťahu k nim úprimní. Najväčšou prekážkou pri komunikácii ľudí s rastlinami je to, že si ľudia často myslia, že sú niečím viac, než rastliny. Rastliny sú vysoko inteligentné bytosti, ktoré sa môžu rozhodnúť, či s vami budú alebo nebudú zdieľať svoje vedomie. Rozvinutie vášho vzťahu s konkrétnou rastlinou od spolu-tvorivého partnerstva závisí na vás a na rastline – na tom, či obaja prejavíte vzájomnú túžbu plynúť na rovnakej vlne.

„Odkiaľ vychádza predstavivosť?“ Pokiaľ si nedokážeme predstavovať, tak nedokážeme snívať, a keď nevieme snívať, tak sme predurčení k jednoduchej trojdimenzionálnej existencii. Keď hovoríme o predstavivosti, nemáme na mysli fantáziu, ale tvorivé schopnosti. Naša tvorivosť vychádza zo schopnosti dovoliť nášmu srdcu, aby sa ujalo vlády namiesto našej mysle, lebo práve naše srdce dokáže realitu vnímať holograficky a nie roztrieštene ako myseľ. Keď sa vaše srdce nachádza v koherentnom stave, môže prijímať celkový obraz reality – od jej fyzických vlastností až po jej duchovnú podstatu, vrátane jej svetla, zvuku a zmyslových vnemov, pričom všetky tieto vnemy k nám prichádzajú v podobe obrazu alebo obrazových výjavov, príbehov a pocitov, či dokonca vo všetkých uvedených formách súčasne. To nie sú vymysli našej fantázie, ale jedná sa o vnemy nášho srdca, ktoré prijíma odtlačky rastliny naprieč času a priestoru. Nachádzame sa v stave komunikácie (hlbokého spojenia, či splynutia) s rastlinou. Je treba, aby sme týmto svojim skúsenostiam dôverovali a uvedomili si, že je to naša skúsenosť a nie skúsenosť niekoho iného – že sme autormi svojej vlastnej skúsenosti. Dôverovanie sebe samému a duchom rastlín je tým najväčším darom, aký môžete dať sami sebe ako liečiteľovi

Fotka používateľa Áyurveda pre zdravie.