OPUNCIA MEXICKÁ (NOPÁL)

Nopál je tradičný mexický kaktus. Zmes vitamínov, minerálov, aminokyselin a endemických látok obsiahnutých v nopále z neho robí "superfood" budúcnosti. Nopál je bohatý na železo, vápnik, draslík, stopové prvky ako horčík, mangán, kremík, obsahuje veľké množstvo pektínu, vysoký obsah vitamínu B a C, vlákninu a predovšetkým 17 aminokyselín, z ktorých 8 je základných a nemôžu v ľudskom tele prirodzene vzniknúť. Nopál á veľmi nízku kalorickú hodnotu.
Tradičné liečebné využitie nopálu je veľmi široké. V prírode nachádzame len veľmi ťažko podobnú rastlinu. Užívanie nopálu pôsobí proti úzkosti a upokojuje vystresovaný organizmus.Znižuje hladinu cholesterolu v krvi, pomáha pri liečbe cukrovky typu II a to zníženým vstrebávaním molekúl cukru a zvýšením citlivosti na inzulín. Zhruba po 4 -6 hodinách po použití dochádza k aktivácii citlivosti na inzulín. Nopál je tiež využívaný pri žalúdočných, črevných a vredových ochoreniach, hlavne pri prebytku žalúdočných štiav, ktoré nopál usmerňuje a chráni žalúdočnú stenu. Znižuje riziko kôrnatenia a nepriechodnosti tepien. Pomáha pri chudnutí - zabraňuje vstrebávaniu cholesterolu, tuku a cukru a vláknina, ktorú obsahuje odvádza pocit hladu. Vitamíny, minerály a aminokyseliny zabraňujú úbytku svalstva pri diétach a dodáva pocit energie.
Nopál je vhodný do dnešnej modernej, rýchlej doby, kedy vysoký obsah vitamínov, minerálov a aminokyselín pôsobí proti voľným radikálom, napomáha pečeni k detoxikácii a upokojuje vystresovaný organizmus. 
Tradičné užívanie: 1/2 čl ráno na lačno.
Fotka používateľa Áyurveda pre zdravie.