Pozorovanie rastlín

Farby sú základným aspektom nášho poznávania a prežívania života, lebo sme nimi neustále obklopení a tvoria neoddeliteľnú súčasť nášho oblečenia. Farba je viditeľným svetlom, ktorá na zemský povrch dopadá v úzkom páse elektromagnetického spektra. Jeho rozpätie sa pohybuje od červenej farby až po fialovú, pričom červená farba má najväčšiu vlnovú dĺžku a najnižšiu frekvenciu a fialová farba sa naopak vyznačuje najkratšou vlnovou dĺžkou a najvyššou frekvenciou. Každej farbe zodpovedajú určité vlastnosti, ktoré sú dané jej frekvenciou.
Teplé farby – červená, oranžová a žltá – dodávajú telu energiu a stimulujú ho, zatiaľ čo studené farby – zelená, modrá a fialová upokojujú prehriate telo, či zmierňujú nadbytok energie.

Biofotóny existujú v celom frekvenčnom spektre, od ultrafialového až po infračervené, vrátane viditeľného dúhového spektra svetla – od červeného po fialové. Keď sa u rastlín objavia červené kvety, je to preto, že uvedené biofotóny rezonujú na tejto konkrétnej frekvencii červenej farby. Farebné svetlo obnovuje rovnováhu životnej sily a tým priamo obnovuje koherenciu biofotónov. Farby kvetov môžu priamo pôsobiť na svetlo v našich bunkách, keď sa úplne ponoríme do ich prítomnosti. Najzreteľnejším príkladom je zelená farba, ktorej frekvencia vyžaruje väčšinu rastlinného svetla, ktorá nesie vibráciu rastu, hojnosti a vitality. Nachádza sa v strede svetelného spektra, v bode rovnováhy. Je farbou srdcovej chakry, v ktorej sídli láska a súcit a v ktorej môžeme vnímať obeh krvi a kyslíka v tele. Keď sa zdržiavate vo svete prírody, obklopení zelenými rastlinami, stromami a trávou, cítime sa podporovaní, vyživovaní a plní života. Frekvenciu zelených biofotónov prijímame prostredníctvom svojich buniek, ktoré sa v prítomnosti zelenej farby uzdravujú.
Rastliny nás tiež informujú o svojom spojení s ďalšími systémami, ktoré zahŕňajú farby chakrového systému. Chakry sú energetickými centrami v našom tele a každá z nich sa spája s jednou farbou, s konkrétnymi časťami tela a s ďalšími vlastnosťami. Keď si budeme pozerať farby rastlín, môžeme si všimnúť, že vlastnosti rastlín konkrétnej farby súvisia s vlastnosťami tej chakry v našom tele, ktoré zodpovedajú rovnakej farbe, akú má daná rastlina.
Koreňová chakra (Muladhára) sa nachádza v dolnej časti našej chrbtice a má červenú farbu. Je spojená s krvou, svalovou a kostnou sústavou, hrubým črevom, pohlavnými orgánmi a rozmnožovacou sústavou. Súvisí s prežitím a rozmnožovaním a zodpovedajúcimi endokrinnými žľazami sú pohlavné žľazy.
Druhá chakra (Swadhisthana) alebo hara sa nachádza tesne pod pupkom a má oranžovú farbu. Súvisí s imunitným systémom, lymfatickou sústavou, ľadvinami, močovou sústavou, maternicou, sexuálnou túžbou a potenciou. Pod túto chakru spadá téma sexu, peňazí a kontroly a jej zodpovedajúcou endokrinnou žľazou sú nadľadviny.
Tretia chakra (Manipura) sa nazýva chakrou solárneho plexu, nachádza sa uprostred brucha a má žltú farbu. Je spojená s tráviacou sústavou, pečeňou, slezinou a žlčníkom. Súvisí s uchovávaním a uvoľňovaním energie. Jedná sa o centrum vôle a záležitosťami spojené s mocou a silou. Zodpovedajúcou endokrinnou žľazou je slinivka.
Štvrtá chakra (Anahata) sa nachádza v oblasti srdca a spája sa so zelenou farbou. Je to bod rovnováhy medzi hornými a dolnými chakrami. Súvisí s obehovým systémom, srdcom, prsiami, pľúcami a celkovou výživou. Srdcová chakra je spojená s prispôsobivosťou a súcitom. Zodpovedajúcou endokrinnou žľazou je týmus.
Piata, krčná chakra (Vishuddha) má modrú farbu. Nachádza sa v krčnej dutine a je spojená s ústami, krkom, hrdlom, dutinami, ušami a funkciou metabolizmu. Súvisí s ňou komunikácia a tvorivosť. Zodpovedajúcou žľazou je štítna žľaza.
Šiesta chakra (Ajna) označovaná aj tretie oko sa nachádza medzi obočím a má indigovú farbu. Súvisí s hormonálnym systémom, sústavou žliaz a zrakom. Sídli v nej naša intuícia a vnímanie. Zodpovedajúcou endokrinnou žľazou je mozgová šišinka (epifýza).
Siedma, korunná chakra (Sahasrara) sa nachádza na vrchole našej hlavy a má purpurovú, či fialovú farbu. Spája sa s nervovou sústavou a funkciou mozgu, s pocitovosťou, citlivosťou a múdrosťou. Z endokrinných žliaz jej zodpovedá hypofýza.

Fotka používateľa Áyurveda pre zdravie.

 

INFO

Dolné Orešany k.mordred@gmail.com
Vytvorené službouWebnode E-shop